Čo je lepšie zvoliť Nurofen v sviečkach alebo sirup

Nurofen označuje antipyretické, protizápalové, analgetické, antireumatické lieky. Obsahuje hlavnú účinnú látkuibuprofén . Liek zmierňuje bolesť, pôsobí protizápalovo a znižuje horúčku. Nurofen má rôzne dávkovacie formy: čapíky, sirup, suspenziu, tablety, kapsuly, gél. Pred výberom, ktorý je lepší, zvážte hlavné vlastnosti dvoch dávkových foriem Nurofen vo sviečkach a sirup.

Sviečky

\ t

Účinná látka sviečok Nurofen - ibuprofen. Liek patrí do skupiny NSAID, odstraňuje bolesť, horúčku a zápal.

Forma uvoľnenia: Sviečka pre deti obsahuje 60 mg ibuprofénu, 5 kusov v hliníkovom blistri, 2 v balení.

Indikácie:

  1. Chrípka.
  2. ARVI.
  3. Komplikácie po očkovaní.
  4. Infekčné ochorenia.
  5. Bolesti hlavy, migrény, neuralgia.
  6. Bolesť rôznych etiológií (bolesť v ušiach, svaly, hrdlo, podvrtnutie, reumatické, artikulárne).

Kontraindikácie:

  • Intolerancia ibuprofénu.
  • Zlyhanie pečene.
  • Astma, polypy.
  • Ochorenie pečene.
  • GI krvácanie.
  • Gastrointestinálne vredy.
  • Zlyhanie srdca, po operácii srdcových tepien.
  • Poruchy zrážania krvi.
  • Intolerancia fruktózy.
  • Hemoragická diatéza.
  • Posledné tri mesiace tehotenstva.
  • Detská hmotnosť do 6 kg.

Sirup

Má analgetikum, antipyretikum aprotizápalové vlastnosti. Účinok lieku trvá až 8 hodín. Hlavná účinná zložka sirupu blokuje účinok prostaglandínov a iných mediátorov bunkového zápalu. Okrem ibuprofénu liek obsahuje suspenzie (jahody alebo pomaranč), gumu, vodu a glycerín na zvýšenie chuti.

Forma uvoľňovania: 5 ml sirupu Nurofen obsahuje 100 mg účinnej látky ibuprofén, 150 ml a 200 ml injekčné liekovky.

Indikácie:

Nurofen antipyretický s:

  • ARVI.
  • Chrípka.
  • Infekčné ochorenia.
  • Po vakcinácii.
  • Horúčka.

Sirup sa používa ako anestetikum:

  1. S migrénou a bolesťami hlavy,
  2. Svalové a zubné bolesti,
  3. Neuralgia,
  4. Bolesť v ušiach a hrdle.

Nurofen sa nemá používať, ak je u dieťaťa:

  • Precitlivenosť na hlavnú účinnú látku ibuprofén alebo ďalšie zložky lieku.
  • Gastrointestinálny vred.
  • Urtikária, bronchiálna astma, rinitída spôsobená liekmi.
  • Znížená koncentrácia draslíka v krvi (hypokalémia).
  • Krvácanie.
  • Ochorenie pečene.
  • Leukopénia, hemofília.
  • Zlyhanie obličiek.
  • Strata sluchu.

Podobnosť fondov

\ t

Obidve dávkové formy sa používajú ako antipyretické, protizápalové, antireumatické a analgetické činidlá. Používa sa hlavne pre deti. Lieky majú rovnaké indikácie a kontraindikácie. Trvanie liečbysviečky a sirup sú rovnaké:

  • Nie viac ako 3 dni od teploty.
  • Nie viac ako 5 dní od bolesti.

Ak horúčka pretrváva, poraďte sa s lekárom.

Rozdiely

Lieky sa líšia vo forme uvoľňovania a spôsobu aplikácie. Čapíky sa používajú rektálne, keď nie je možné podať dieťaťu liek ústami: v dôsledku zvracania, zvracania alebo nevoľnosti.

Liek Nurofen, podobne ako väčšina liekov , má mnoho analógov . Podobne ako pri Paracetamole. Niektoré z nich sú absolútne a majú nielen rovnaký účinok, ale aj zloženie. Základom sirupu je koncentrovaný vodný roztok sacharózy. Preto, ak je dieťa náchylné na alergie, je vhodnejšie zvoliť si výrobok, ktorý neobsahuje sacharózu. Suspenzia neobsahuje sacharózu.

Voľba

Nikofenové čapíky na báze ibuprofénu sa používajú rektálne pre deti od 3 mesiacov. Po 6 hodinách sa nechá znovu pôsobiť.

Sviečka:

  • Dojčatám vo veku od 3 do 9 mesiacov (s hmotnosťou 5,5–8 kg) sa podáva 1 sviečka (60 mg) trikrát denne v intervale 7 hodín Denná dávka neprekročí 180 mg.
  • Deti vo veku od 9 mesiacov do 2 rokov (s hmotnosťou 8 - 12,5 kg) dostávajú 1 sviečku (60 mg) štyrikrát denne. Denná dávka nepresahuje240 mg . Pri pretrvávajúcej horúčke je potrebná konzultácia s pediatrom.

Detský sirup Nurofen je perorálny liek, ktorý sa rýchlo vstrebáva do tráviaceho traktu. Určené pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov.Antipyretický účinok sa prejavuje po asi 15 - 20 minútach .

Liek sa používa na zmiernenie menších alebo stredných bolestí, ako sú bolesti hlavy, bolesť zubov, bolesť ucha, bolesť hrdla, bolesť spôsobená zubami, pooperačná bolesť a bolesť spôsobená poškodením mäkkých tkanív horúčkou. vrátane horúčky po očkovaní.

Syrup zmierňuje horúčku a bolesť. Vakcinačné produkty sú široko používané ako preventívne opatrenie. Pomáha zmierniť ďasná pri prerezávaní zubov, predpísané na otitis. Na liečbu detí musíte najprv získať odbornú radu pediatra. Nurofen sirup sa používa pre dojčatá od 3 mesiacov.

Dávkovanie sirupu:

  • Dojčatá mladšie ako 3 mesiace používajú len siruppodľa predpisu lekára . Do veku troch mesiacov sa vypočíta dávka: 10 mg na libru dojčenskej hmotnosti. Príjem 3-krát, v prípade potreby4-krát denne . Počas dňa sa nesmie používať viac ako 5 ml.
  • Dojčatá od 3 do 6 mesiacov (s hmotnosťou nad 5 kg) dávajú sirup2,5 ml 3-krát denne .
  • U detí vo veku od 6 mesiacov do 1 roka sa sirup podávav 2,5 ml 4-krát denne .

V niektorých prípadoch môžu pri používaní lieku dochádzať k nežiaducim reakciám: vyrážka, svrbenie, nauzea, poruchy trávenia. S týmito príznakmi, mali by ste okamžite prestať používať liek a poradiť sa so špecialistom na nápravu stavu a zvoliť alternatívny liek pre ďalšieliečbu. Vyberte si dávkovaciu formu, z ktorej bude účinok lepší. Ak má dieťa vracanie, zvracanie reflex alebo nevoľnosť, potom je lepšie použiť sviečky. Ak dieťa sirup pohlcuje bez problémov, potom môžete použiť sirup alebo suspenziu.